Jaunumi

“Jūrmalas kapi” aicina sakārtot zemes iecirkņu lietošanas tiesības

“Jūrmalas kapi” aicina sakārtot zemes iecirkņu lietošanas tiesības

07.06.2021

“Jūrmalas kapi” aicina sakārtot zemes iecirkņu lietošanas tiesības

Jūrmalas pilsētas pašvaldības iestādes “Jūrmalas kapi” apsaimniekošanā esošajās kapsētās – Meža kapsēta, Slokas kapsēta, Ķemeru kapsēta, Jaundubultu kapsēta, Beberbeķu kapsēta – šobrīd ir reģistrēti aptuveni 400 zemes iecirkņi uz mirušu personu vārda.

 

Tas apgrūtina kapu apsaimniekošanu. Turklāt piederīgajiem jāņem vērā, ka gadījumā, ja trīs gadu laikā pēc zemes iecirkņa lietotāja (persona, uz kuras vārda reģistrēts zemes iecirknis) nāves nav pieņemts jauns lēmums par zemes iecirkņa piešķiršanu, zemes iecirknis pāriet pašvaldības valdījumā.

 

Ja zemes iecirkņa lietotājs ir miris, iestāde aicina tā radiniekus sakārtot nepieciešamās formalitātes, kas saistītas ar zemes iecirkņa dokumentālu noformēšanu.

Ja zemes iecirknim kapsētā ilgstoši nav lietotāja, atbilstīgi Jūrmalas pilsētas domes 2019. gada 20. jūnija saistošajiem noteikumiem Nr.23  “Jūrmalas pilsētas pašvaldības kapsētu darbības un uzturēšanas saistošie noteikumi”, par tā lietotāju var kļūt fiziska persona, kura savu saistību ar mirušo var pierādīt:

  • uzrādot savstarpēju radniecību apliecinošus dokumentus;
  • uzrādot miršanas apliecību un/vai dokumentus, kas liecina par mirušās personas apbedīšanu zemes iecirknī;
  • izmantojot ziņas no kapsētas apsaimniekotāja arhīva datiem par agrākiem apbedījumiem zemes iecirknī.

 

Neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar  iestādi “Jūrmalas kapi”, zvanot uz klientu apkalpošanas centra tālruņiem 67767506 vai 28806143 vai rakstot e-pastu info@jurmalaskapi.lv.

 

*Informācija neattiecas uz Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā esošajām kapsētām, kuras nav Jūrmalas pilsētas pašvaldības pārziņā (Jaundubultu kapsētas daļa, kas ir Dubultu evaņģēliski luteriskās baznīcas pārziņā, Asaru kapsēta un Lielupes kapsēta).Kontakti

JŪRMALAS KAPI
Eduarda Veidenbauma iela 1,
Jūrmala, LV-2011

67767506

Uzdot jautājumu mums?

SŪTĪT